Moderné kotly na drevo vás prekvapia v mnohých smeroch

Staviate alebo renovujete dom a uvažujete nad tým, ako efektívne vyriešiť vykurovanie v domácnosti? Možností máte skutočne mnoho. Výber však záleží od samotného domu, podmienok v ňom a jeho celkovej dispozícii, no tiež od vašich finančných možností. Efektívnou a cenovo prijateľnou možnosťou sú rozhodne kotly na drevo. Aj keď mnohí z nás majú voči takýmto kotlom predsudky, v nasledujúcich riadkoch vás presvedčíme o tom, že sú skvelou voľbou. Prečítajte si o ich hlavných výhodách a o tom, ako vybrať ten správny kotol na drevo.

Aký kotol si vybrať?

Kotly na drevo a spôsob ich zapaľovania
Výber kotlov na drevo do domu či chatu

Ak pred touto otázkou stojíte v súčasnosti aj vy, pomôžeme vám trochu sa zorientovať. Či už sa rozhodnete pre kotly na drevo, elektrické alebo plynové kotly, vedzte, že každý z nich má svoje výhody aj nevýhody. Plynový kotol sa považuje za najlacnejšiu alternatívu, pretože zemný plyn je pomerne lacný. Zvýšené náklady však pocítite pri zriaďovaní, pretože sa budete musieť postarať o prípojky zemného plynu na vašom pozemku. Druhou možnosťou je elektrický kotol. Ten sa využíva najmä v oblastiach bez prístupu ku zemnému plynu. Poslednou možnosťou sú kotly na drevo. Ich popularita každým rokom stúpa hlavne kvôli tomu, že dnes už takéto kotly dokážu fungovať skutočne efektívne a pritom nezaťažujú životné prostredie. Vybrať si môžete splyňovací kotol na drevo, ktorého výhodou je to, že spaľuje drevo či iné palivo vo viacerých fázach a tak nevzniká veľký odpad. Na výber máte tiež kotly na drevo so zásobníkom, vďaka ktorému sa o jeho obsluhu nebudete musieť starať každú hodinu či dve. 

Nie je kotol ako kotol

Čaká na vás výber kotlov na drevo? V tom prípade by ste sa nemali zbytočne unáhliť. Dôležité je, aby ste si vybrali správne. Dôležitou informáciou pri výbere je veľkosť vykurovanej plochy. Na základe toho je potom možné určiť, aký kotol na drevo bude pre vás ten správny. Ide totiž o to, aby kotol nebol predimenzovaný ani poddimenzovaný. Kotly na drevo patria medzi efektívne zdroje vykurovania, ktoré sa zároveň vyznačujú nízkymi prevádzkovými nákladmi. Kúpu si dobre premyslite, urobte si prehľad a zohľadnite takisto aj cenu. Viac sa o kotloch na drevo dočítate na webovej stránke https://vykurovanie24.sk/.