Dôvod, prečo by váš pes mal mať svoj pelech

Ak máte svojho domáceho štvornohého miláčika, určite mi dáte za pravdu, že by ste pre neho zniesli aj modré z neba. Ešte predtým, ako si ho zadovážite máte pre neho nakúpenú základnú výbavu, ktorá sa skladá z obojku, vôdzky, misky, hračiek, jedla a dobrôt. Medzi touto výbavou by ale určite nemal chýbať ani pelech pre psa a v tomto článku vám priblížime prečo je tomu tak. 

Prečo je pelech pre psa dôležitý?

Pelech pre psa aký si zaslúži
Mäkučký pelech si váš pes obľúbi

Okrem toho, že pelech pre psa slúži ako módny doplnok do vášho príbytku má aj dôležitejšie funkcie. Každý pes, každého vzrastu musí poznať, kde má svoje miesto. Ak mu zadovážite pelech pre psa, bude to automaticky jeho útočiskom, kde bude oddychovať, kde bude mať svoje hračky, kde bude chrúmať svoje dobrôtky, ale hlavne bude to jeho priestor vo vašom byte alebo dome. Teda, pelech pre psa slúži aj k výchove vášho miláčika. Ak s ním máte v pláne absolvovať aspoň základný výcvik, pelech budete určite potrebovať, aby ste ho naučili jeden zo základných povelov „na miesto“. Ak nie ste zástancom toho, aby váš psík spal s vami v posteli, prípadne aby s vami sedel na gauči, je nevyhnutné ho od malička na to pripravovať a viesť ho k tomu, že takéto veci sú pre neho zakázané a on má svoj priestor na sedenie, oddychovanie počas dňa vo svojom pelechu a takisto mu pelech slúži ako posteľ počas noci. 

Aký pelech mám psovi vybrať? 

V kamenných predajniach, ale aj v internetových obchodoch máte na výber veľké množstvo pelechov, prípadne alternatív k nim. Pelech pre psa sa momentálne vyrába v rôznych veľkostiach, teda aby mal pohodlie psík každej veľkosti. Vyrába sa v rôznych prevedeniach, z rôznych materiálov a v rôznych farbách. Čo je však dôležitejšie ako samotný výzor pelechu, je jeho kvalita. Áno, iba kvalitný pelech pre psa vám vydrží dlhú dobu, je odolný voči manipulácii s ním zo strany psa, vydrží pranie, ktoré je dôležité, ale hlavne dá vášmu psovi také pohodlie aké váš psík potrebuje. Pri výbere vhodného pelechu pre vášho štvornohého miláčika určite dbajte na to aby bol vyrobený z kvalitného materiálu. V prípade, že máte záujem o kvalitné pelechy pre psa, prípadne alternatívy pelechu, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti https://www.queedo.sk/.