Turististika vo Vysokých Tatrách s odmenou na konci

Zimné obdobie, predvianočný čas predstavuje najkrajšie obdobie na výlet, či už s partnerom, rodinou alebo kamarátmi. Máme pre vás jeden tip, ako spojiť príjemné s užitočným a to krátku turistiku, kde vás na konci čaká odmena nie len v podobe výhľadu ale aj atrakcie ľadového domu v Tatrách. Turistické trasy Vysoké Tatry ponúkajú oveľa viac ako len obyčajnú turistiku.

Turistická trasa vysoke tatry – Starý Smokovec – Hrebienok

Najnáročnejšie turistické trasy Vysoké Tatry
Možnosti turistiky vo Vysokých Tatrách je obrovské množstvo

Hrebienok je jedno z najznámejších turistických stredísk, ktoré sa nachádza nad Starým Smokovcom, a práve v Starom Smokovci sa naša turistická trasa vo Vysokých Tatrách na Hrebienok začína. Prechádzka na Hrebienok patri medzi turistické trasy vysoké tatry s nízkou náročnosťou. Jej trvanie je približne 60 min a dostaneme sa do výšky 1285 m nad morom. Ak sa chceme teda dostať zo Starého Smokovca na Hrebienok, musíme vystúpiť na železničnej stanici Starý Smokovec, prísť k hotelu Grand a pokračovať po ceste po ľavej strane od tohto hotela. Nachádza sa tam aj pozemná lanová dráha, a teda je na vás či pôjdete lanovkou alebo využijete turistické trasy vo Vysokých Tatrách. Ak ste sa rozhodli pre možnosť turistickej trasy, použijete zelené značenie na turistické trasy vysoké tatry, ktorý vedie povedľa lanovky. Keď zdoláte cca 250 m prevýšenie čaká vás v zimných obdobiach odmena v podobe ľadovej stavby, nazývanej Ľadový dom, ktorý sa každoročne organizuje na Hrebienku, ide o majestátnu ľadovú stavbu, ktorá na Slovensku nemá konkurencie a práve z tohto dôvodu určte stojí za to aby ste ju navštívili, a tak spojili príjemné s užitočným. 

Na Hrebienok sa vám zdá málo, chcete ísť vyššie?

V prípade, že prechádzka na Hrebienok sa vám zdala byť krátka, môžete využiť ďalšie turistické trasy vysoké tatry, a to červený turistický chodník, ktorý vedie lesom, potom budete pokračovať turistickými trasami po magistrále južného svahu, za ktorým už budete klesať do Velickej doliny, v ktorej sa nachádza Velické pleso a hotel Sliezsky dom. Na spiatočnú cestu sa vydajte po zelenej turistickej trase, potom sa smerujte na žltú značku. Na rázcestí pod Sennou kopou sa napojte na modrý turistický chodník, ktorý vás dovedie naspäť do Starého Smokovca. V prípade, že vás Vysoké Tatry zaujali, určite sa obráťte na stránku http://travelcase.tmrhotels.com/, kde sa dozviete viac o týchto horách ale aj o hoteloch vo Vysokých Tatrách.