Brúsenie korčúľ Bratislava stojí iba pár eur a naozaj sa vyplatí!

Tešíte sa každú sezónu na to, ako zo skrine vytiahnete svoje korčule na ľad a prvýkrát v roku sa spustíte po krásnom lesklom ľade? Tento pocit milujú mnohí z nás, no pokiaľ brusenie korčul Bratislava počas sezóny zanedbávame, jednak svoje korčule znehodnocujeme a po druhé, korčuľovanie na ľade bude pre nás čoraz ťažšie a ťažšie. Či už ide o amatérske alebo profesionálne korčuľovanie, brúseniu by sme mali venovať určitú pozornosť počas celej sezóny. Prečo je také dôležité a ako často dávať brúsiť korčule sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Brúsenie korčúľ v Bratislave je dôležité aj keď ste amatérsky korčuliar

Ak sa idete na ľad postaviť prvýkrát v živote a vaše nové korčule ešte stále ležia v krabici, práve teraz je ten správny čas na prvé brúsenie korčúľ v Bratislave. Každé korčule sú totiž už od výroby nenabrúsené kvôli zachovaniu bezpečnosti pri preprave. Ide predsa len o nože, a tak je jednoduchšie, aby si majiteľ dal svoje nové korčule po zakúpení ihneď nabrúsiť. Brúseniu korčúľ v Bratislave sa venuje špecializovaný pracovník priamo na zimnom štadióne, no nabrúsia vám ich tiež v hociktorom obchode s hokejovými potrebami. Brúsenie spočíva vo vybrúsení žliabika v čepeli korčule, ktorý môže byť hlbší alebo plytkejší podľa toho, na čo sú konkrétne korčule určené. Ak neviete, aká hĺbka je pre vás vhodná, netrápte sa. Pracovník, ktorý sa brúseniu venuje vám poradí tak, aby sa vám korčuľovalo čo najlepšie.

Aká je frekvencia brúsenia korčúľ v Bratislave?

Pýtate sa, ako často si dať svoje korčule nabrúsiť? To je individuálne, pretože frekvencia brúsenia korčúľ v Bratislave závisí najmä od toho, ako často svoje korčule využívate. Ak ste amatér, ktorý korčuľuje jedenkrát za týždeň a menej, postačí, ak si svoje korčule dáte nabrúsiť raz za mesiac. Ak ste však poloprofesionál, ktorý sa hokeju či korčuľovaniu venuje 3 až 5x za týždeň, svoje korčule si nechajte nabrúsiť aspoň raz za týždeň. Profesionálni hráči dávajú svoje korčule brúsiť automaticky po každom zápase. V každom prípade sa do brúsenia korčúľ radšej nepúšťajte sami a nechajte to na skutočných odborníkov.

Hľadáte brúsenie korčúľ v Bratislave rýchlo a lacno? Na stránke https://www.hokejovekorcule.sk/ nájdete všetky potrebné informácie.