Náplň do tlačiarne a všetko, čo o nej potrebujete vedieť

Tlačiarenské zariadenie je už dnes súčasťou každej kancelárie, no niektorí z nás ju s radosťou využívajú aj vo svojej vlastnej domácnosti. Pomáha nám s tlačením najrôznejších pracovných či súkromných dokumentov, tie lepšie tlačiarne dokážu omnoho viac – kopírovať, skenovať a ďalšie úkony, ktoré sú v modernej kancelárii nevyhnutnosťou. Aby však tlačiareň fungovala, potrebuje k tomu správnu napln do tlačiarne. Vybrať ju môže byť niekedy problém, najmä ak hľadáme náplň pre domácu tlačiareň. Poďte sa spolu s nami pozrieť na to, čo všetko potrebujete vedieť ešte pred samotnou kúpou tlačiarne a náplne do nej. 

Toner alebo cartridge?

Napln do tlaciarne pre laserovú tlač
Typy náplne do tlačiarne

Možno ste už počuli oba názvy a vždy ste si mysleli, že ide o rovnakú náplň do tlačiarne. Nie je tomu celkom tak, pretože toner je náplň pre laserové tlačiarne. Sú väčšie, majú viac funkcií a zväčša ich nájdeme vo veľkých kanceláriách. Ich výhodou je to, že sú stavané na objemnú tlač. V kancelárii, kde sa denne tlačí obrovské množstvo dokumentov, si našli svoje miesto. Toner je v podstate akási nádoba alebo kazeta, v ktorej sa nachádza farebný prášok. Cartridge je niečo podobné, no predsa sa v niečom líši. Je to označenie pre náplň pre domácu atramentovú tlačiareň. V kazete však v tomto prípade nenájdete prášok, ale farbu. Pri domácom používaní je to s náplňou do tlačiarne trochu zložitejšie. Mali by ste ju využívať aspoň niekoľkokrát do týždňa, pretože inak hrozí, že vám cartridge vyschne. 

Aké možnosti máme pri výbere náplne do tlačiarne?

Pri výbere náplne do tlačiarne si môžete vybrať z troch základných možností. Originálny, kompatibilný alebo repasovaný toner či cartridge. Kompatibilná náplň do tlačiarne je zlatou strednou cestou, ktorou určite nič nepokazíte. Kompatibilné tonery sú vyrábané treťou firmou, ktorá sa maximálne snaží prispôsobiť svoj výrobok tomu originálnemu. Ak nájdete ten správny a v dobrej kvalite a cene, je to pre vás určite výhodná kúpa. Ešte pred kúpou si však nájdite recenzie na internete na konkrétny výrobok. Trh je totiž presýtený a pokojne môžete naraziť na náplň do tlačiarne, ktorá nebude zodpovedať parametrom kvality.

 Nájsť ideálnu náplň do tlačiarne dá niekedy poriadne zabrať. Kliknite na našu stránku https://officeland.sk/ a spolu to určite hravo zvládneme!